Kuloodporne ograniczenie odpowiedzialności

Jak uniknąć pułapek i w 5 krokach stworzyć oraz wynegocjować kuloodporne ograniczenie odpowiedzialności, a jednocześnie zdobyć lojalność klienta biznesowego.

Bezpłatne szkolenie online dla prawników, którzy stawiają na sukces w negocjacjach i chcą strategicznie budować swoją renomę probiznesowego negocjatora.

Prowadzący:  r.pr. Małgorzata Fitrzyk-Barral Negocjator dla Fortune 500

Czas szkolenia: 1h 43min

Szkolenie dostępne do: 29/02/2024

Program

Jak wynegocjować kuloodporne ograniczenie odpowiedzialności? Jakie masz opcje i strategie? Jak z klientem rozmawiać o ryzykach – aby zobaczył, że nie jesteś prawnikiem, który blokuje umowę, ale probiznesowym negocjatorem?

Dlaczego to szkolenie jest dla Ciebie ważne?

Na rynku jest wielu prawników, którzy pokazują wyłącznie zagrożenia i zakładają idealne scenariusze, a przedsiębiorca poszukuje negocjatora, który rozumie, że nie ma biznesu bez ryzyka i umie zarządzić trudną sytuacją przy zawieraniu umowy – za taką usługę często chętnie więcej zapłaci.

agenda szkolenia

Formuła 5 kroków

Jak zbudować kuloodporną klauzulę, aby prawnik drugiej strony nie mógł jej ominąć lub podważyć?

Checklista na spotkanie z klientem

O czym porozmawiać z klientem? Jak razem z nim podjąć decyzję i jak przygotować go do negocjacji?

Negocjacyjne strategie

Jakie rozwiązania działają na rynku? Jak argumentować i przekonać kontrahenta do swojej propozycji?

Umowa ramowa

Jakie są 3 problemy w umowie ramowej – o czym pomyśleć?

Najczęstsze błędy i pułapki

Jak nie dać się podejść i na jakie ryzyko zwracać uwagę?

Autor

Nazywam się Małgorzata Fitrzyk-Barral i jestem radcą prawnym. Całe moje zawodowe życie związane jest z procesem zawierania umów. Od mało istotnych transakcji do kontraktów o strategicznej lub kilkudziesięciomilionowej wartości, na projekty w Polsce i za granicą. Negocjowałam warunki kontraktowe dla franczyzobiorców 13 renomowanych (amerykańskich i europejskich) sieci detalicznych. Uczestniczyłam w organizacji kilku międzynarodowych struktur joint venture (m.in. Cypr, Holandia, Wielka Brytania i Rosja) oraz wspierałam transakcje sprzedaży biznesów i nieruchomości komercyjnych (np. spółek, centrów handlowych czy działek inwestycyjnych). Negocjowałam blisko 50 najmów dla sklepów wielkopowierzchniowych w najbardziej prestiżowych galeriach handlowych w Polsce oraz ponad 700 umów dla Fortune 500 na projekty z obszaru sterowania procesami produkcji i automatyki procesowej, implementowane w elektrowniach, kopalniach, zakładach produkcyjnych czy rafineriach.

Od 20 lat pomagam Biznesowi osiągać jego cele w ramach różnorodnych procesów negocjacyjnych.

Kocham negocjacje, ale prawdę powiedziawszy nie było w moich planach na życie miejsca na zajmowanie się obsługą przedsiębiorców. Wierzyłam, że moim przeznaczeniem jest zawód sędziego. Teoretycznie zrealizowałam to marzenie. Ukończyłam aplikację w Sądzie Okręgowym w Krakowie, zdałam egzamin sędziowski, ale ostatecznie zrezygnowałam z pracy w sądownictwie i podjęłam naukę na aplikacji radcowskiej. Od tego momentu zaczęłam swoją przygodę z biznesem, najpierw w renomowanych kancelariach, a potem w międzynarodowych korporacjach. Od 2002 roku jestem radcą prawnym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie więcej, odwiedź mnie na LinkedIn.

Z własnego doświadczenia wiem, że zdobycie kontraktowych kompetencji w dużej mierze zależy od determinacji i zaangażowania. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, możesz wspiąć się wyżej. Potrzebujesz jednak wiedzy i praktyki. Dlatego dzielę się tym, co najlepiej umiem – aby pomóc Ci zdobyć następny szczyt w Twojej karierze lub kancelaryjnym biznesie.